NACIONALNA SEKCIJA IPA SRBIJA REGIJA BEOGRAD ORGANIZUJE TURNIR U MALOM FUDBALU “IPA BEOGRAD 2020“

Kada? 11.04.2020.

Gde? Sportski tereni JP “ Ada Ciganlija “.

Pravila? Igra se na veštačkoj travi, 4+1 (ostala pravila turnira nalaze se ispod).

Kotizacija? Kotizacija je 15 eura po članu ekipe ( u cenu je uračunata i svečana večera sa muzikom, dodelom pehara i nagrada)

Smeštaj? Smeštaj je obezbeđen u hostelu “Patrijarh Pavle“ u Beogradu, u ulici Zdravka Čelara br.14, po ceni od 20 eura po osobi za jedno noćenje u 1⁄2 sobi sa doručkom, upotrebom bazena, saune, teretane, parkinga, interneta, transferom do sportskih terena) http://www.hosteldom.com

2 13

Prijava? Rok za prijavu je 01.03.2020.godine (obrazac za prijavu skinite klikom na link ispod) na mejl gensekipabg@gmail.com info +381648925000 , http://www.ipa-beograd.org ORGANIZACIONI ODBOR

Obrazac za prijavu

Pravila turnira

1. Organizator turnira je Nacionalna sekcija IPA Srbija regija Beogard.

2. Utakmice se igraju na sportskim terenima JP “Ada Ciganlija“ u Beogradu.

3. Utakmice sude licencirane sudije FSB.

4. Timovi su podeljeni u 4 grupe po 4 tima. Dve ekipe idu dalje.

5. Igrač može igrati samo za jedan tim na turniru.

6. Podloga terena je travnata. Igrači mogu igrati u patikama i kopačkama (13+krampona)

7. Obavezno je da svaki tim pre početka turnira dostavi spisak igrača.

8. Tim koji je naveden prvi u rasporedu ima početni udarac.

9. Utakmica u grupnoj fazi traje 15 minuta , bez poluvremena i bez prekida merenja vremena.

10. Utakmica u četvrtfinalu, polufinalu i finalu traje 2 h 10 minuta.

11. Turnir se igra u formatu 4+1. Broj izvršenih izmena nije ograničen. Izmene se vrše u prostoru predviđenom za izmene (ispred klupe), igrač koji ulazi ne sme da uđe na teren dok igrač koji izlazi ne napusti teren. Golman može da učestvuje u igri i na svojoj polovini. Golman može rukom da doda loptu i preko polovine terena. Korner i aut se izvode nogom.

12. Svaki tim mora biti prisutan najmanje 5 minuta pre početka utakmice. Tim koji se ne pojavi na vreme, gubi utakmicu rezultatom 3-0.

13. Peti faul je panal, kao i svaki faul nakon toga. Penal se izvodi sa 7 m.

14. Svaki tim mora imati predstavnika, koji je u obavezi da potpiše zapisnik na kraju svake utakmice.

15. Igrač koji dobije žuti karton mora da napusti teren 1 minut. Ukoliko ekipa isključenog igrača primi gol isključeni igrač može da se vrati na teren. Igrač se vraća na teren na znak zapisničkog stola.

16. Igrač koji dobije crveni karton mora da napusti teren 3 minuta bez prava povratka na teren. Ukoliko ekipa isključenog igrača primi gol u igru može da uđe drugi igrač umesto isključenog igrača. Drugi igrač se vraća na teren na znak zapisničkog stola.

17. Prigovor sudiji nije dozvoljen. Odluka sudije je konačna. Prigovor sudiji biće sankcionisan žutim kartonom.

18. Ukoliko više timova ima isti broj bodova, prednost ima tim koji: – ima bolji međusobni skor – ima bolju gol razliku – ima više datih golova – ima manje primljenih golova

19. Ukoliko se utakmice u četvrtfinalu,polufinalu i finalu završe nerešenim rezultatom izvodiće se penali. Svaki tim izvodi po 3 penala, ukoliko rezultat ostane nepromenjen nastavlja se sa izvođenjem penala sve dok jedan tim ne pobedi sa jednim golom razlike. Penali moraju biti izvođeni od strane pet različitih igrača.

20. Utakmice se igraju loptom za mali fudbal (broj 4).

21. Zabranjeno je konzumiranje alkohola na i oko terena. Ukoliko je igrač u alkoholisanom stanju, igrač ili tim mogu biti diskvalifikovani sa turnira.

22. Za vreme turnira obezbeđena je medicinska ekipa.

23. Ukoliko neko pravilo nije spomenuto, konačnu odluku doneće organizacioni odbor turnira.