НАЦИОНАЛНА СЕКЦИЈА ИПА СРБИЈА РЕГИЈА БЕОГРАД ОРГАНИЗУЈЕ ТУРНИР У МАЛОМ ФУДБАЛУ “ИПА БЕОГРАД 2020“

Када? 11.04.2020.

Где? Спортски терени ЈП “ Ада Циганлија “.

Правила? Игра се на вештачкој трави, 4+1 (остала правила турнира налазе се испод).

Котизација? Котизација је 15 еура по члану екипе ( у цену je урачуната и свечана вечера са музиком, доделом пехара и награда)

Смештај? Смештај је обезбеђен у хостелу “Патријарх Павле“ у Београду, у улици Здравка Челара бр.14, по цени од 20 еура по особи за једно ноћење у 1⁄2 соби са доручком, употребом базена, сауне, теретане, паркинга, интернета, трансфером до спортских терена) http://www.hosteldom.com

2 13

Пријава? Рок за пријаву је 01.03.2020.године (образац за пријаву скините кликом на линк испод) на мејл gensekipabg@gmail.com инфо +381648925000 , http://www.ipa-beograd.org ОРГАНИЗАЦИОНИ ОДБОР

Образац за пријаву

Правила турнира

1. Организатор турнира је Национална секција ИПА Србија регија Беогард.

2. Утакмице се играју на спортским теренима ЈП “Ада Циганлија“ у Београду.

3. Утакмице суде лиценциране судије ФСБ.

4. Тимови су подељени у 4 групе по 4 тима. Две екипе иду даље.

5. Играч може играти само за један тим на турниру.

6. Подлога терена је травната. Играчи могу играти у патикама и копачкама (13+крампона)

7. Обавезно је да сваки тим пре почетка турнира достави списак играча.

8. Тим који је наведен први у распореду има почетни ударац.

9. Утакмицa у групној фази трајe 15 минута , без полувремена и без прекида мерења времена.

10. Утакмицa у четвртфиналу, полуфиналу и финалу траје 2 х 10 минута.

11. Турнир се игра у формату 4+1. Број извршених измена није ограничен. Измене се врше у простору предвиђеном за измене (испред клупе), играч који улази не сме да уђе на терен док играч који излази не напусти терен. Голман може да учествује у игри и на својој половини. Голман може руком да дода лопту и преко половине терена. Корнер и аут се изводе ногом.

12. Сваки тим мора бити присутан најмање 5 минута пре почетка утакмице. Тим који се не појави на време, губи утакмицу резултатом 3-0.

13. Пети фаул је панал, као и сваки фаул након тога. Пенал се изводи са 7 м.

14. Сваки тим мора имати представника, који је у обавези да потпише записник на крају сваке утакмице.

15. Играч који добије жути картон мора да напусти терен 1 минут. Уколико екипа искљученог играча прими гол искључени играч може да се врати на терен. Играч се враћа на терен на знак записничког стола.

16. Играч који добије црвени картон мора да напусти терен 3 минута без права повратка на терен. Уколико екипа искљученог играча прими гол у игру може да уђе други играч уместо искљученог играча. Други играч се враћа на терен на знак записничког стола.

17. Приговор судији није дозвољен. Одлука судије је коначна. Приговор судији биће санкционисан жутим картоном.

18. Уколико више тимова има исти број бодова, предност има тим који: – има бољи међусобни скор – има бољу гол разлику – има више датих голова – има мање примљених голова

19. Уколико се утакмице у четвртфиналу,полуфиналу и финалу заврше нерешеним резултатом изводиће се пенали. Сваки тим изводи по 3 пенала, уколико резултат остане непромењен наставља се са извођењем пенала све док један тим не победи са једним голом разлике. Пенали морају бити извођени од стране пет различитих играча.

20. Утакмице се играју лоптом за мали фудбал (број 4).

21. Забрањено је конзумирање алкохола на и око терена. Уколико је играч у алкохолисаном стању, играч или тим могу бити дисквалификовани са турнира.

22. За време турнира обезбеђена је медицинска екипа.

23. Уколико неко правило није споменуто, коначну одлуку донеће организациони одбор турнира.